Candy Crush

Candy Crush – Şeker Patlatma oyunu, en çok oynanan oyun tiplerinden biri olan Match 3 tipinde bir tür mobil klasik oyundur. VohoGames şirketi tarafından geliştirilen oyunu Google Play üzerinden tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uzun süredir popülerliğini koruyan Match 3 tipinde artık asıl aranan oyun keyfini daha fazla arttıran güçlendirmeler ve canlardır. Diğer Match 3 oyunlardan farkla Candy Crush – Şeker Patlatma oyunu oyuncularına oyun keyfini arttırmak için bu anlamda epey olanak sunmaktadır.
Oyun başlangıcından oyunculara birazdan bahsedeceğimiz güçlendirmeler satın almak için 100 adet elmas verilmekte. Ayrıca tam 20 oyun hakkı ve sadece 10 dakikalık can yenileme süresi ile oyun zevki epey artmaktadır.

Şeker Patlatma oyununun oynanışı, diğer Match 3 oyunları ile tamamen aynıdır. Yan yana veya alt alta olacak şekilde 3 adet aynı tipteki şekeri bir araya getirin. 4 veya daha fazla şekeri bu şekilde birleştirdiğinizde ise ekstra özelliklere sahip yeni şekerler elde edin.
Oyunda elmas karşılığında alınabilecek 4 farklı güçlendirme vardır. Bu haklar ise oyundaki sırasıyla ekstra 5 hamle hakkı, beğenmediğimiz şekerin yerini değiştirme hakkı, yakınındaki şekerin yerini değiştirme ve son olarak şeker patlatma hakkıdır. Oyunda elmaslar bitince oyun içerisindeki videoları izleyerek tekrar elmas kazanabilirsiniz.

Şeker Patlatma Candy Crush oyununu akıllı telefonlarınıza yada tabletinize aşağıdaki Google Play butonu ile tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Google Play